Tatuatorzy

Vid Blanco – realistyczne tatuaże z odrobiną koloru

sklep

Vid Blanco pochodzi ze Słowieni, ale pracuje na co dzień w Anglii. Z wykształcenia pielęgniarz, z zawodu jeden z najlepszych tatuatorów. Sławę zdobył dzięki mistrzowskim, realistycznym obrazom, którym dodaje niewiele koloru. Sztuką tatuażu zajmuje się od 22 roku.

Zaledwie czterech lat potrzebował Vid Blanco, by zdobyć sławę i rozpoznawalność w świecie tatuażu. Zawdzięcza ją swoim niesamowitym, realistycznym tatuażom, które wykonuje na ciałach klientów. Pierwszy kontakt z maszynką miał w wieku 19 lat. Jak sam często podkreśla, był to wręcz więzienny sprzęt, który służył mu wtedy do tatuowania najbliższych. Trzy lata później zdecydował się rozpocząć swoją karierę zawodową.

Jego prace charakteryzują się wspaniałym cieniowaniem przy użyciu niewielkiej palety barw. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak prace, które łączą czerń i szarości z  drobnymi elementami niebieskiego tuszu. Uważam, że to właśnie chociażby te projekty mocno przyczyniły się do do rozwoju Vid’a i rozpoznawaniu go przez ludzi na całym świecie.

Vid Blanco przeprowadził się z rodzinnej Słowenii do Anglii. Na ten krok zdecydował się, by móc rozwijać swoją pasję i warsztat. Chcąc pracować z coraz lepszymi artystami musiał opuścić Maribor, w którym dorastał. Praca w Rock’N’Roll w Anglii otwarła przed nim nowe możliwości rozwoju.

Słoweniec poza tatuowaniem rozwija się muzycznie. Uczy się grać na fortepianie. Temu zajęciu poświęca każdą wolną chwilę, których i tak nie ma zbyt wiele.

Zapraszam do galerii prac Vid’a Blanco

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *