Tatuaże cz-b

Tatuaż trzy strzałki – co oznacza?

sklep

Tatuaż w formie trzech strzałek staje się coraz popularniejszy. Co oznacza?

Ten drobny wzór, na który decyduje się coraz więcej osób, ma większe znaczenie niż by to się mogło wydawać. Trzy strzałki charakteryzują trisomię chromosomu 21, a więc podstawę Zespołu Downa. Wzór ten tatuują sobie najczęściej matki dzieci objętych tą genetyczną chorobą.

Akcję tatuowania trzech strzałek rozpropagowała Mica May, która jest matką dziecka z tym syndromem. Po wrzuceniu zdjęcia z tatuażem na Instagramie, w jej ślad poszły inne kobiety oraz bliscy osób, którzy mają zespół Downa. – “Chcę wykrzyczeć światu, że jestem dumna z mojego dziecka. Nie bójmy się mówić o tym schorzeniu” – informuje jedna z matek.

Cała akcja oznaczona jest hasztagiem #theluckyfewtattoo. Tatuaże dla każdego mają różne znaczenie. Ci ludzie przyznają, że wcześniej nigdy nie myśleli nawet o decyzji ozdobienia swojego ciała w ten sposób. Trzy strzałki są ich pierwszym, a zarazem ostatnim tatuażem na jaki się decydują. W tym przypadku ten drobny wzór ma dla wielu ogromne znaczenie i niesie za sobą ważne przesłanie. – “W tych tatuażach chodzi o to, by zebrać się razem i podnieść świadomość innych o zespole Downa. Pokazać, że jesteśmy dumni z naszych dzieci” – mówi matka trzyletniego chłopca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *