Tatuaże kolorowe

Królowie tatuaży watercolour

sklep

Watercolour zachwyca wszystkich nieskończenie ogromną paletą barw, jakie artyści wykorzystują przy wykonywaniu tatuażu w tym stylu. Coś odmiennego od świata realizmu, który głównie kojarzy nam się z mrocznymi, ciemnymi kolorami. Rzadziej z kolorami, bo mam wrażenie, że dalej kolory w tatuażach realistycznych są niezbyt często wykorzystywane.

Obecnie można zaobserwować duże zainteresowanie stylem watercolour, który praktykowany jest przez coraz większą liczbę tatuatorów. To wpływa na jego rozwój. Prace są na coraz wyższym poziomie i przyciągają nowych klientów. Jednak nie milkną też głosy krytycyzmu. Głównym jest zarzut, że tatuaże akwarelowe (jak się je powszechnie nazywa) będą po latach źle wyglądać. Artyści specjalizujący się w stylach tradycyjnym i neotradycyjnym bardzo często wypowiadają się, że te tatuaże pozbawione są kontrastu, a z czasem delikatne kolory zanikną. Tatuaże watercolour powinny jednak zawierać wysoki kontrast i czarną podstawę. W ten sposób nawet jeśli niektóre kolory zaczną blaknąć, nadal istnieje szkielet, który nawet z wiekiem będzie dalej wyrazisty. Wielu artystów najjaśniejsze kolory wykorzystuje w miejscach, które mają najmniejsze znaczenie dla całego projektu. W ten sposób nawet jeśli zaczną blaknąć, nie zaszkodzi to integralności projektu.

Jak każdy inny tatuaż, także te akwarelowe, wykonywane dobrze i umiejętnie zachowają swój blask. Nawet po kilku latach od zrobienia. Na pewno będą nieco jaśniejsze niż wcześniej, ale dalej piękne.

Kilka rad dla osób, które zainteresowane są tym stylem i w przyszłości planują wykonać go na swojej skórze:

  • upewnij się, że skorzystasz z usług artysty tatuażu, który ma duże doświadczenie z tym stylem,
  • zapoznaj się z portfolio artysty i sprawdź, czy na pewno podobają Ci się jego prace,
  • nie bój się dodać do swojego projektu czerni,
  • ładne, akwarelowe prace potrzebują dużo miejsca na skórze.
  • smaruj tatuaż wyłącznie specjalistycznymi kremami do tatuaży

Przedstawiam Wam kilkoro artystów, którzy słyną z wykonywania tatuaży, które wyglądają niczym namalowane akwarelą. Także na polskim rynku mamy się czym pochwalić.

Uncl Paul Knows
Ewa Sroka
Phil Kwan
Paulo Victor Skaz
Lianne Moule
Jay Freestyle
Aleksandra Katsan
Chris Toler
Martyna Popiel
G.NO
Adrian Bascur

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *