Pielęgnacja tatuaży

Kiedy najlepiej zrobić tatuaż?

sklep

Lato to najlepszy okres na pokazywanie tatuaży. Ale czy to odpowiednia pora na ich robienie? Sprawdź kiedy najlepiej zrobić sobie tatuaż.

Ciepła pogoda sprzyja odsłanianiu ciała. Chętnie pokazujemy swoje tatuaże.Zapominamy, że tatuaż niestety nie lubi słońca i pod jego wpływem traci kolory, płowieje. Także latem powinno się unikać robienia świeżych dziar. Upalne temperatury utrudniają proces gojenia, a samo przestrzeganie zasad początkowej pielęgnacja tatuażu może uprzykrzyć nam wymarzone wakacje na plaży. Gorące powietrze w połączeniu z folią zabezpieczającą nasz świeżo wykonany tatuaż szybko może doprowadzić do odparzeń. Natomiast pot, który o tej porze towarzyszy nam nieustannie, może doprowadzać do zakażeń. Odpowiedzialne za to mogą być bakterie, które się w nim znajdują.
Dlatego jeśli to Twój pierwszy tatuaż i nie masz jeszcze doświadczenia w pielęgnacji, wybierz sesję w innym terminie. Bo czy na pewno chcesz uniknąć kąpieli w morzu czy wystawiania ciała na słońce, kiedy za oknem ponad 30 stopni w plusie? Sprawdź także jak dbać o świeży tatuaż i trzymaj się tych rad.

Zima obok lata także nie jest najlepszą porą roku, żeby decydować się na wykonanie nowego tatuażu. Pod stertą ubrań jakie nosimy, nasza skóra ma utrudniony proces oddychania. Gruba odzież często ociera się o skórę. Niezabezpieczony świeży tatuaż podczas naszej nieuwagi i braku ostrożności szybko może “przykleić” się do niej. Możemy w ten sposób go uszkodzić czy doprowadzić do podrażnień.

Jeśli nie latem czy zimą, to kiedy najlepiej zrobić tatuaż? Najlepszą porą jest zdecydowanie wiosna. Pozbawiona upalnych temperatur czy mrozów daje nam najlepsze warunki do gojenia się świeżego malunku na naszej skórze. Podobnie możemy zapisać się na sesję w salonie tatuażu na początku jesieni. Oczywiście nie zwalnia Cię to do przestrzegania zasad podczas pielęgnacji tatuażu. Nie zagoi się sam, musisz pamiętać by o niego dbać. Profesjonalne kremy do gojenia tatuaży znajdziesz w sklepie uzbira.pl

Oczywiście nie zabraniamy całkowicie wykonywania tatuaży latem czy zimą, jednak pragniemy podkreślić, że w tym okresie pielęgnacja nowej dziary wymaga zdecydowanie więcej czasu, uwagi, a także poświęceń. W przypadku niepokojących objawów koniecznie skonsultuj się ze swoim tatuatorem lub lekarzem.

A Wy kiedy, o jakiej porze roku wykonywaliście swoje tatuaże?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *