Pielęgnacja tatuaży

Jak usunąć tatuaż?

sklep

Zdarza się, że decyzja o wykonaniu tatuażu zostaje podjęta zbyt pochopnie. Końcowy efekt nie jest satysfakcjonujący. Nieudany tatuaż spędza następnie sen z powiek wielu osobom. Długo wyczekiwany i wymarzony wzór staje się zmorą noszącego i powoduje ogromny dyskomfort. Co należy wtedy zrobić? Na szczęście istnieje już kilka metod usuwania niechcianego tatuażu.

Najbardziej popularną metodą pozbycia się nieudanego tatuażu jest obecnie laserowe usuwanie tatuażu. Polega ono na emitowaniu światła na skórę, pod którą umieszczony jest barwnik. Długość zastosowanych fal dobierana jest w zależności od intensywności koloru tatuażu. Laserowe usuwanie tatuażu wykonywane jest w powtarzalnych seriach. Konieczne jest zastosowanie przynajmniej 2-4 zabiegów. Mniej powoduje wyłącznie wyblaknięcie wzoru. Warto wiedzieć, że dokładna ilość zabiegów uzależniona jest od wieku pacjenta, typu tatuażu, koloru skóry, rozmiaru i barwy rysunku, ilości występujących barwników oraz gęstości i głębokości. Między każdym kolejnym zabiegiem musi nastąpić przerwa trwająca 6-8 tygodni, wówczas organizm ma czas na wchłanianie drobinek barwnika.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Ile ludzi tyle opinii. Najczęściej osoby poddające się temu zabiegowi odczuwają delikatny dyskomfort. Zdarza się jednak, że w przypadku bardziej czułych miejsc, zabieg jest bolesny i mało przyjemny. Często porównuje się go do strzelania gumką w skórę. Po samym zabiegu występuje uczucie pieczenia. To efekt delikatnych uszkodzeń naszego naskórka. W tym miejscu muszę podkreślić, że tatuaż powinien być usuwany w specjalistycznej klinice, przez lekarza lub profesjonalnych salonach tatuażu, które specjalizują się w zabiegu usuwania tatuażu i posiadają odpowiednie kwalifikacje, poparte wieloma szkoleniami.

Czy laserowe usuwanie tatuażu całkowicie eliminuje niechciany wzór?

Jak już wspominałem wcześniej, im głębiej wbity barwnik pod skórę tym liczba zabiegów będzie większa. Podobnie w przypadku intensywnych kolorów. Jednak w przypadku kolorów jasne takich jak: pomarańcz, żółty, błękitny, różowy – całkowite ich usunięcie będzie kłopotliwe. Białego pigmentu nie da się usunąć wcale. W przypadku pozostałych kolorów efekty powinny być widoczne już po pierwszej sesji usuwania.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Podobnie jak w przypadku wykonywania tatuażu, także po zabiegu jego usuwania pod żadnym pozorem nie powinno się zdrapywać powstałych strupków. Konieczne jest nawilżanie miejsca poddanego zabiegowi oraz stosowanie filtrów ochronnych UV. Aż do czasu zniknięcia powstałego obrzęku nie powinniśmy korzystać z sauny, basenu oraz wystawiać skóry na słońce.

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu?

Ciężko określić jednoznacznie koszt zabiegu. Cena sesji waha się od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Do całkowitego usunięcia średniej wielkości wzoru potrzebujemy średnio od 2 do 4 sesji. By przybliżyć bardziej koszt, często za  tatuaż wielkości 5 cm kwadratowych zapłacimy 250/350 złotych za sesję usunięcia go.

Inną metodą usunięcia brzydkiego tatuażu jest wycięcie chirurgiczne. Jest to zdecydowanie mniej popularny zabieg, traktowany jako ostateczność. Polega na wycięciu kawałka skóry pokrytej wzorem. Następnie zaszywa się ranę bądź aplikuje przeszczep skóry.

Każda ze skutecznych metod usuwania tatuażu jest kosztowna, a także nie raz bolesna. Dlatego warto rozsądnie podejmować decyzje, tym bardziej, że tatuaż robimy na całe życie i nie zawsze da się go całkowicie usunąć.
Przeczytaj po czym rozpoznać dobry salon tatuażu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *