Pielęgnacja tatuaży

Jak dbać o tatuaż

sklep

Planujesz lub już jesteś w posiadaniu nowego tatuażu? Sprawdź jak powinno się go dobrze pielęgnować i jak dbać o nowy tatuaż, by na lata zachował swoje kolory. Wszystko zależy od Ciebie.

Nawet najlepszy tatuaż możesz zniszczyć, jeśli nie będziesz go odpowiednio pielęgnował. Poznaj kilka rad, które pozwolą Ci cieszyć się nim na długie lata.

Opatrunek

Tatuaż jest raną. Naruszony naskórek jest idealną póżywką dla bakterii. Bardzo szybko może rozwinąć się także infekcja. Dlatego opatrunek, który został nałóżony na tatuaż tuż po jego wykonaniu, nie jest z przypadku. Wskazane jest by nosić go przez kilka godzin po samym zabiegu tatuowania.

Mycie nowego tatuażu

Po zdjęciu folii przemyj ranę letnią wodą. Można też wykorzystać szare mydło. Nie używaj chemicznych środków. Delikatnie zmyj osocze, pozostałości maści czy wazeliny. Nie używaj ścierek ani gąbek. Wystarczą same dłonie. Chcąc wysuszyć swój nowy tatuaż, użyj papierowego ręcznika, przykładając go delikatnie do skóry. Nie pocieraj i nie używaj szorstkich ręczników.

Produkty do pielęgnacji tatuażu

Po umyciu warto sięgnąć po specjalistyczne produkty, przeznaczone do pielęgnacji nowych tatuaży. Nałóż cieńką warstwę maści/kremu, tak by skóra mogła spokojnie “oddychać”. Bardzo ważne jest utrzymywanie tatuażu w czystosci. Produkty do pielęgnacji tatuażu, wspomagające proces gojenia się kupisz w sklepach online.

Kapięle i prysznice

Dbaj o to, by nowy tatuaż nie zamoczyć w wodzie. Zanurzanie w wodzie, czy mocne namaczanie miejsca z dopiero co zrobionym tatuażem może negatywnie odbić się na procesie gojenia. Musisz wstrzymać się z takimi kąpielami na ok. 3 tygodnie. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z basenów i naturalnych skupisk wodnych.

Łuszcząca się skóra

Niewielkie strupki i łuszcząca się skóra nie są niczym niepokojącym. Dobrze nawilżane, niewielką ilością specjalistyczego kremu/maści, spowodują, że strupki same opadną. Nigdy nie dopuszczaj do przesuszenia się tatuażu. Jeśli Twój wzór pokrywa się znacznymi strupami to albo został on źle wykonany, lub po prostu nieodpowiednio go pielęgnowałeś. Nie drap ich!

Ochrona tatuażu przed słońcem

Nawet zagojony tatuaż powinno się chronić przed słońcem. Promieniowanie UV może zabić każdy tatuaż. Więc przed każdą kapięlą słoneczną zaopatrz się w kremy z filtrem co najmniej 30 SPF, a najlepiej 50. W ten sposób zadbasz o to, by Twój tatuaż nawet po kilku latach dalej był piękny.

A Wy macie jakieś cenne wskazówki co do pielęgnacji nowego tatuażu? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *