Pielęgnacja tatuaży

Jak dbać o świeży tatuaż?

sklep

Proces pielęgnacji nowego, świeżego tatuażu jest bardzo prosty. Można go skrócić do kilku rad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Postaram się przybliżyć je Wam, by Wasz tatuaż nawet po latach dalej cieszył Was swoimi kolorami.

W salonie, tuż po wykonaniu tatuażu, tatuator powinien zabezpieczyć go opatrunkiem. Ma to na celu przyspieszenie gojenia się mikroskopijnych nakłuć naskórka i możliwie maksymalne zmniejszenie strupa powstałego na skutek krzepnącej krwi. Tak rozpoczyna się pierwszy krok pielęgnacyjny.

Po przyjściu do domu przemyj tatuaż. Nie używaj żadnych barwionych i perfumowanych produktów, gdyż mocno wysuszają skórę. Najlepiej sprawdzają się żele i mydła z neutralnym Ph.

Wytatuowane miejsce staraj się wystawiać na świeże powietrze, tak by skóra oddychała. Uważaj jednak, żeby nic nie przylegało do rany i nie osiadał się na niej kurz czy inne zanieczyszczenia.

Tatuaż osuszaj papierowym ręcznikiem przykładając go do skóry. Nie pocieraj.

Następnie, na wcześniej wysuszoną skórę z nowym tatuażem, nałóż cienką warstwę kremu do pielęgnacji tatuażu. Kremy takie przyspieszają proces gojenia. Czym smarować nowy tatuaż? Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka kremów i maści, o różnej konsystencji.

Warto wspomnieć także o rzeczach, których powinno się unikać. Nowy tatuaż to niestety także kilka zakazów. Oto kilka rad jak dbać o nowy tatuaż:

  • Nie wolno dotykać nowego tatuażu brudnymi rękoma – lepiej unikać stanów zapalnych.
  • Nie jest zalecane spożywanie alkoholu, przez 2 do 3 dni po wykonaniu tatuażu.
  • Zapomnij o opalaniu na słońcu, solarium oraz kąpielach morskich, jak także w basenie. Okres karencji to najlepiej do nawet 2 miesięcy, aż tatuaż dobrze się zagoi.

Zagojony tatuaż także wymaga odpowiednich technik pielęgnacji, by przez lata nie stracił na swoim uroku. Poznaj więc rady jak dbać o tatuaż już zagojony. Kiedy poznałeś już podstawowe rady nt. pielęgnacji świeżego tatuażu, to może czas zaplanować kolejną sesję?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *