Tatuatorzy,  Tatuaże cz-b

Florian Karg i jego Trash realistyczne tatuaże

sklep

Florian Karg jest właścicielem studia Flo-Vicious Circle w Blaichach w Niemczech. Jego prace są bardzo zbliżone do Trash Polki – Simone Pfaff i Volko Merschky.

Pierwszy kontakt z maszynką do tatuatuowania miał dość wcześnie, 14 lat temu. Swój pierwszy tauaż wykonał w wieku 15 lat przy pomocy igły i nitki. Był to mały wzór, który wykonał na własnym ramieniu. Kolejne wykonywał na znajomych. Historia Floriana jest zresztą bardzo ciekawa. Swoje życie planował na roli, chcąc przejąć gospodartwo rodziców. W tym kierunku odbywał praktykę zawodową. Na przekór rodzinie postanowił jednak zostać tatuatorem. Z czasem bliscy zaakceptowali jego zamiłowanie do sztuki tatuażu.

Znany jest przede wszystkim ze swojej pracy z ciemnymi motywami czaszek, twarzy i mnóstwem cienowanych motywów. Florian Karg zajmuje się też prowadzeniem własnego studia tatuażu, w Blaichach, regionie Bawarii. Wydawałoby się, że otwarcie studia w małej miejscowości to nie najlepszy pomysł. Klienci niemieckiego artysty są jednak z różnych stron kraju i innych państw, dlatego nie ma większego znaczenia, gdzie mieści się jego salon.

Florian Karg często podkreśla, że bardzo ceni sobie pracę z klientami, którzy dają mu swobodę twórczą. Przy pełnym zaufaniu może oddać się swojej pracy i sprawić, żeby każdy wyszedł z jego salonu zadowolony. Inspiruje się wieloma artystami, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. – Stagnacja to śmierć – przyznał w jednym z wywiadów.

Tatuaży wykonanych przez Floriana nie da się nie lubić. Często przypominają prace Trash Polki. Zresztą ocencie sami. Zapraszam Was do galerii prac Karga.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *