Tatuatorzy,  Tatuaże cz-b

Florian Karg i jego Trash realistyczne tatuaże

sklep

Florian Karg jest właścicielem studia Flo-Vicious Circle w Blaichach w Niemczech. Jego prace są bardzo zbliżone do Trash Polki – Simone Pfaff i Volko Merschky.

Pierwszy kontakt z maszynką do tatuatuowania miał dość wcześnie, 14 lat temu. Swój pierwszy tauaż wykonał w wieku 15 lat przy pomocy igły i nitki. Był to mały wzór, który wykonał na własnym ramieniu. Kolejne wykonywał na znajomych. Historia Floriana jest zresztą bardzo ciekawa. Swoje życie planował na roli, chcąc przejąć gospodartwo rodziców. W tym kierunku odbywał praktykę zawodową. Na przekór rodzinie postanowił jednak zostać tatuatorem. Z czasem bliscy zaakceptowali jego zamiłowanie do sztuki tatuażu.

Znany jest przede wszystkim ze swojej pracy z ciemnymi motywami czaszek, twarzy i mnóstwem cienowanych motywów. Florian Karg zajmuje się też prowadzeniem własnego studia tatuażu, w Blaichach, regionie Bawarii. Wydawałoby się, że otwarcie studia w małej miejscowości to nie najlepszy pomysł. Klienci niemieckiego artysty są jednak z różnych stron kraju i innych państw, dlatego nie ma większego znaczenia, gdzie mieści się jego salon.

Florian Karg często podkreśla, że bardzo ceni sobie pracę z klientami, którzy dają mu swobodę twórczą. Przy pełnym zaufaniu może oddać się swojej pracy i sprawić, żeby każdy wyszedł z jego salonu zadowolony. Inspiruje się wieloma artystami, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. – Stagnacja to śmierć – przyznał w jednym z wywiadów.

Tatuaży wykonanych przez Floriana nie da się nie lubić. Często przypominają prace Trash Polki. Zresztą ocencie sami. Zapraszam Was do galerii prac Karga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *